Česky     English
Muzeum Tesla NOVINKY KONTAKTY MÉDIA NAŠI MECENÁŠI
           

Novinky

7. 5. 2024 Vážení návštěvníci! I když jsme muzeum historické techniky, vyslyšeli jsme Vaše přání a od této chvíle je možné u nás vstupné i upomínkové předměty platit platebními kartami, telefonem či chytrými hodinkami. Těšíme se na Vaši návštěvu!

6. 5. 2024
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Pro letošní rok jsme pro Vás připravili jako další bonbónek zbrusu novou interaktivní výstavu měřící techniky, kde si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet práci s historickou měřící technikou a dalšími zajímavými kousky z našich sbírek. Výstava bude probíhat od 8.5. do 30.9 a je přístupná v běžnou otevírací dobu, případně po předchozí domluvě i v jiné termíny a je součástí prohlídkové trasy.

27. 3. 2024
Vážení příznivci a návštěvníci! Naše muzeum je po „zimním spánku“ opět připraveno se Vám blýsknout svými expozicemi. Budeme se na Vás těšit už v sobotu 30.3. ve standardní otevírací době od 9 do 17 hodin. Otevírací doba pro další dny zůstává stejná jako v minulých letech, tedy vždy středa a sobota od 9 do 17 hodin. Pokud jste měli zájem o jiný termín, napište nám dostatečně dopředu mail nebo zavolejte naší paní průvodkyni a jistě se domluvíme. Těšíme se na Vaši návštěvu.

2. 3. 2024 -
Vážení příznivci a návštěvníci!
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že naše muzeum bylo již potřetí nominováno v prestižní anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina v kategorii Péče o kulturní dědictví, za rekonstrukci střechy a výstavbu depozitářů pro ukládání našich sbírkových předmětů na naší historické budově. Naši nominaci najdete ZDE. Rádi bychom Vás touto cestou požádali o podporu a udělení Vašeho hlasu pro náš počin a také, pokud uznáte za vhodné, prosíme o předání informace o hlasování dále Vaši blízkým, kamarádům či kolegům, kteří by naše úsilí také mohli svým hlasem podpořit. Hlasovací formulář naleznete na webu Kraje Vysočina https://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/ Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás opět již od 30. 3. 2024 kdy budeme zahajovat letošní muzejní sezónu.

5. 11. 2023
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! V následujících měsících pro Vás budeme připravovat nové a obměňovat stávající expozice. Abychom měli dostatek prostoru na práci, musíme naše muzeum bohužel po tuto dobu zcela uzavřít. Nadále nebude možné objednávat se ani po telefonu.
Děkujeme za pochopení a věříme že Vám na příští rok připravíme zajímavé prohlídkové okruhy.
Budeme se na Vás těšit opět od dubna 2024.

2. 10. 2023
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea. Posledním zářím skončila naše letošní pravidelná otevírací doba. Děkujeme Vám za Vaši přízeň. Pro nové zájemce bude muzeum i nadále přístupné, jen bude třeba se dostatečně předem domluvit telefonicky či mailem a my Vám prohlídku rádi umožníme. Pravidelně bude opět otevřeno od dubna 2024, kdy se na Vás budeme těšit opět s nějakými novinkami v našich expozicích.

29. 8. 2023
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! V sobotu dne 9. září bude v Třešti probíhat den otevřených památek kterého se bude účastnit i naše muzeum. Máte tak jedinečnou možnost navštívit naše muzeum a zcela zdarma si prohlédnout naše expozice a výstavy. U příležitosti tohoto zvláštního dne budete mít také možnost v doprovodů kurátorů našich sbírek nahlédnout za zavřené dveře našich depozitářů a vyslechnout si informace o našich sbírkách od odborníků z první ruky. Akce probíhá v celé Třešti a proto se po prohlídce našeho muzea můžete vydat shlédnout i další otevřené památky a muzea které Vás v Třešti přivítají s otevřenou náručí!
V tento den také končí výstava fotografií našeho kolegy Ing. Milana Hurbana, „Srdce která vyhasla“. Máte tak poslední možnost shlédnout unikátní fotografie srdcí našich největších rozhlasových vysílačů a připomenout si atmosféru vysílacích sálů v nově rekonstruovaném prostoru sklepa našeho muzea.

26. 4. 2023
Vážení návštěvníci a příznivci muzea Tesla. V letošním roce, jak už určitě víte, slavíme 20 let existence našeho muzea a pro toto významné výročí jsme pro Vás připravili mimo jiné také novou Výroční turistickou vizitku. Výroční vizitka V-233 bude k zakoupení v našem muzeu už od středy 26.4. a pokud tyto vizitky sbíráte rozhodně si ji nenechejte ujít! Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu!

18. 3. 2023
Vážení příznivci a návštěvníci! V letošním jubilejním roce se nám podařilo získat prezentační prostor na mezinárodní výstavě AMPÉR 2023 na výstavišti v Brně. Pokud na Ampér zavítáte můžete navštívit také stánek v pavilonu P číslo P5.33 kde společně s Českým radioklubem budeme po celou dobu výstavy od 21.3 do 23.3. prezentovat naše muzejní úspěchy. Těšíme se na Vaši návštěvu!

3. 3. 2023
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Dovolujeme si Vás pozdravit v jubilejním roce 2023, kdy naše muzeum slaví již 20 let existence v krásném městečku Třešť na Vysočině. V letošním roce pro Vás proto budeme postupně připravovat různé akce a výstavy o kterých Vás budeme včas informovat na našem webu a samozřejmě také v médiích. Těšíme se na Vás opět pravidelně od 1. dubna 2023 vždy ve středu a v sobotu od 9 do 17 hodin.

25. 9. 2022
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Nastal nám podzim a s ním se přiblížilo i ukončení letošní prohlídkové sezóny v našem muzeu. Dovolujeme si Vás proto pozvat na letošní poslední prohlídkový den který se bude konat příznačně ve sváteční středu 28.9. od 9 do 17 hodin.
Během tohoto prohlídkového dne můžete také osobně přispět k záchraně jedné významné technické památky které hrozí brzké zničení. V našem muzeum můžete podepsat petici, kterou pořádá Spolek přátel obce Liblice za zachování vysílacích stožárů které jsou významnou technickou památkou a také současně nejvyšší stavbou v České republice.
Dovolujeme si Vám poděkovat za Vaší přízeň a do příštího roku se pro Vás budeme snažit připravit do expozice další zajímavé exponáty nejen k prohlížení ale i k vyzkoušení, aby jste získali představu o obrovském rozsahu výroby našeho největšího výrobce elektrotechniky. Pro ty nedočkavé ale ponecháváme ještě během měsíce října možnost telefonického objednání individuální prohlídky na telefonním čísle 608 46 49 47.

5. 9. 2022
Vážení příznivci a návštěvníci našeho muzea! Dovolujeme si Vás pozvat na Den otevřených památek kterého se zúčastní i naše muzeum a který se bude konat v sobotu 10. září od 9 do 17 hodin. Během celého dne bude k dispozici odborný průvodce s výkladem a bude možné na požádání nahlédnout i za dveře našich depozitářů, kam se běžně rozhodně nepodíváte. Vstupné bude během této akce zcela zdarma. Také si dovolujeme upozornit že v našem městě budou v tento den otevřeny i další památky a pamětihodnosti, takže se připravte na příjemně strávený víkendový den v Třešti!
Těšíme se na Vaši návštěvu!

31. 7. 2022
Vážení příznivci našeho muzea! U příležitosti parních jízd a kulturního odpoledne na vlakovém nádraží v Třešti Vás rádi přivítáme i v našem muzeu Tesla. Naše muzeum bude otevřeno v sobotu 6.8 a v neděli 7.8. od 9 do 18 hodin a není nutné se předem objednávat. V případě zájmu bude možné shlédnut i připravované depozitáře muzea kam se při běžné prohlídce rozhodně nedostanete. Těšíme se na Vaši návštěvu!

26. 6. 2022
Vážení návštěvníci a příznivci muzea! Ve dnech 5. a 6. července proběhne v Třešti v zahradě Schumpeterova domu jubilejní XX. ročník Dřevořezání, který pořádá Spolek betlémářů Třešť. Při této příležitosti jsme se rozhodli otevřít také naše muzeum i pro návštěvníky této akce. Otevřeno tedy bude v úterý i ve středu od 9 do 17-ti hodin. Po oba dny budou v muzeu přítomni i odborní průvodci, takže bude možné si v případě zájmu vyslechnout jejich komentáře a to bez nutnosti předchozí rezervace.

28. 3. 2022
Vážení příznivci našeho muzea! Jaro nám už přímo buší na vrata a proto jsme pro Vás začali připravovat naše muzeum na novou sezónu. Těšíme se na Vás opět po zimním „spánku“ v plné a síle a bez omezení od soboty 2.4. 2022 a to stejně jako v loňském roce vždy ve středu a v sobotu od 9:00 do 17:00. I letos bude ale možné si dostatečně předem sjednat i jiný termín, pokud Vás bude skupinka alespoň pěti dospělých osob. Vstupné zůstává prozatím také stejné jako v loňském roce. Těšíme se na Vaši návštěvu!

24. 12. 2021
Vážení příznivci našeho muzea! Díky laskavému svolení pana Michala Rejchy jsme na web muzea mohli umístit velmi vzácnou fotografii ze stavby našeho „Skladiště rajčat“. Jak je na fotografii patrné, stavba probíhala opravdu se vší důkladností, materiálem se nešetřilo a proto nám ta naše „rajčata“ vydržela až do dnešních dnů a zcela jistě i ještě dlouho vydrží. Zároveň si Vás dovolujeme opět požádat zda nemáte náhodou nějaké podobné fotografie z počátků krytu S7, případně jakékoli informace, která by mohli obohatit naše pátrání kolem tohoto objektu. Pokud ano, napište nám nejlépe mailem na stastny@muzeumtesla.cz. Na závěr si Vám dovolujeme popřát příjemné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví a štěstí v novém roce! Naviděnou v našem muzeu a snad opět i v krytu S7 se těší zřizovatel i kolektiv muzea!

12. .12. 2021
Vážení příznivci našeho muzea a rozhlasového vysílání! Možná jste zjistili médií, že Český rozhlas s koncem letošního roku ukončí vysílání na všech vysílačích středních vln (AM). S ohledem na to, že se jedná o dosti závažný krok, vydal k němu Historický radioklub československý, který je zřizovatelem Muzea Tesla prohlášení, které si můžete přečíst zde. Protože ukončení vysílání již není reálné zabránit, HRČS se pokusí zasadit alespoň o to, aby nebyli významné vysílače AM zcela zrušeny a demontovány, ale byli zakonzervovány a udržovány pro případné další využití viz. zmíněné prohlášení. Pokud by jste nás chtěli v této záležitosti podpořit či máte jakékoli připomínky nebo dotazy, můžete je směřovat na mailovou adresu zruseniam@muzeumtesla.cz 

31. 10. 2021
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Začíná nám zimní období, a proto jsme dne 31.10. pro letošní rok naše muzeum uzavřeli pro pravidelné prohlídkové dny. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a návštěvy v letošním roce, a protože se nám naše nově stanovená pravidelná otevírací doba osvědčila, budeme v ní pokračovat díky podpoře města Třešť i v roce 2022. Individuální skupinové prohlídky pro alespoň 5 osob bude možné domluvit minimálně týden předem na kontaktním telefonu či mailem i během zimního období.
Aby jste ale měli možnost do našeho muzea nahlédnout i během „dlouhých zimních večerů“, připravil pro Vás náš kolega a správce měřící techniky Ing,. Lukáš Petřík virtuálního průvodce, ve kterém si můžete naše exponáty prohlédnout v teple Vašeho domova a získat o nich podrobné informace. Průvodce naleznete na následujícím odkazu http://virtualnipruvodce.muzeumtesla.cz  a také pod tlačítkem na úvodní stránce muzea. Těšit se na Vás budeme osobně a pravidelně opět na začátku dubna 2022 a určitě pro Vás připravíme v expozici i nějaké novinky.

3. 10. 2021
Vážení návštěvníci a příznivci muzea. Pro stálý zájem o prohlídky v našem muzeu jsme se rozhodnuli díky spolupráci a přispění města Třešť, prodloužit pravidelnou otevírací dobu muzea do konce měsíce října. Pokud jste naše muzeum ještě nenavštívili, nebo jste zvědavi na novinky, máte tedy ještě šanci návštěvu realizovat. Otevřeno tedy bude vždy ve středu a v sobotu od 9 do 17 hodin. Jiné dny je možné prohlídky alespoň dva dny předem domluvit pro skupiny alespoň 5-ti návštěvníků na našem kontaktním telefonu nebo mailem. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu!

17. 7. 2021
Vážení příznivci a návštěvníci muzea! Dovolujeme si Vás pozvat na dny otevřených dveří, které se budou konat u příležitosti Parního léta na naší lokálce. V termínu 31.7 a 1.8. od 9 do 17 hodin si budete moci prohlédnout v doprovodu odborných průvodců nejen naše expozice, kde pro Vás máme připraveno několik novinek, ale budete moci nahlédnou i za zavřené dveře depozitářů a do míst kam běžně návštěvníci nesmí. Po dobu dnů otevřených dveří bude samozřejmě zrušen poplatek za odborný výklad průvodce. Prosíme Vás ale o dodržování aktuálních epidemiologických opatření, zvláště pak o vstup do budov muzea výhradně s respirátorem či nanorouškou. Těšíme se na Vaši návštěvu!

17. 7. 2021
Parní léto 2021
Parní léto

1. 6. 2021
Vážení příznivci našeho muzea! Dovolujeme si Vám oznámit že se opět od 1.6-.2021 otevíráme pro návštěvníky a to tak že dokonce pravidelně a bez objednávání. Díky spolupráci s městem Třešť které nám poskytnulo pravidelného průvodce můžeme otevřít prozatím na dva dny v týdnu a to ve středu a v sobotu vždy od 9 do 17 hodin s pauzou na oběd od 12 do 13 hodin. V případě zájmu lze samozřejmě pro větší skupiny domluvit ale otevření i mimo tyto dny. Objednávky je třeba učinit s dostatečným předstihem ideálně mailem na prohlidky@muzeumtesla.cz a nebo na novém telefonu 608 46 49 47.

6. 3. 2021
Vážení příznivci našeho muzea! Dovolujeme si Vám poděkovat za Vaší přízeň i v takto složité době a jsme pyšní, že naše úsilí o budování a rozšiřování prostor pro naše sbírky bylo opětovně odměněno nominací na prestižní cenu kraje Vysočina, Zlatá jeřabina v oboru péče o kulturní dědictví. Náš počin si můžete prohlédnout v anotaci a pokud se Vám naše snaha zamlouvá, dovolili bychom si Vás požádat o hlasování pro náš projekt na webu kraje Vysočina. https://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina  Budeme také rádi když o této nominaci dáte vědět svým přátelům a známým. Budeme se na Vás těšit během prohlídek na které Vás snad budeme moci do našeho muzea v brzké době pozvat!
Zlatá jeřabina Zlatá jeřabina

24. 12. 2020
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Dovolujeme si Vám poděkovat za Vaši přetrvávající přízeň v letošním poněkud zvláštním roce a popřát Vám pokojné prožití svátečních dnů a spoustu zdraví, štěstí a úspěchů do nového roku! Zároveň si Vás dovolujeme pozvat ke sledování našeho webu, kde v blízké době představíme novinky které připravujeme pro příští rok 2021.

18. 8. 2020
Na den památek dne 12. září v době od 10 do 17 hodin a v neděli 13. září v době od 10 do 15 hod. bude možné navštívit muzeum i bez předchozího objednání.

18. 8 .2020
Vážení návštěvníci Muzea Tesla, v současné době nejsme bohužel schopni zajišťovat zpřístupnění muzea veřejnosti na předem smluvenou dobu pomocí mailových a telefonických objednávek. Muzeum bude dočasně otevřeno pouze v mimořádných termínech, které budou zveřejněny na těchto stránkách s dostatečným předstihem. Za vzniklé komplikace se všem zájemcům a návštěvníkům omlouváme.

17.7. 2018
Muzeum Tesla pořádá ve dnech 4.-5. a 11.-.12. srpna dny otevřených dveří muzea. Během prohlídek si budou moci návštěvníci prohlédnout nejenom nově upravené expoziční prostory ale budete moci nahlédnout i do depozitářů a míst kam se při běžné prohlídce rozhodně nepodíváte. Dny otevřených dveří jsou součástí „Parního léta“ a oslav 120 let výročí trati Kostelec – Slavonice. Na dny otevřených dveří se tak budete moci přijet podívat parním vláčkem a shlédnout i program přímo u nádražní budovy. Těšíme se na Vaši návštěvu!

17.7. 2018
Vážení návštěvníci a příznivci muzea! V letošním roce jsme bohužel stále ještě neobdrželi povolení od vlastníka objektu pro prohlídkové dny v objektu S7. S ohledem na předpokládané termíny parního léta a dnů otevřených dveří muzea už bohužel nebudeme schopní prohlídky zorganizovat ani v případě že povolení ještě dodatečně obdržíme. Pro letošní rok se ještě pokusíme zajistit prohlídky alespoň na termín dne památek, který se bude konat v Třešti druhou soboru v září, tedy 8.9. Mrzí nás že pro Vás nemáme bohužel lepší zprávy! O vývoji situace Vás budeme určitě ještě informovat zde na našem webu.

27. 12. 2017
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea! Přiblížil se nám konec roku a já bych Vám tímto rád jménem celého kolektivu muzea rád poděkoval za Vaši přízeň a také za ocenění naší práce, které se nám dostalo v podobě nominace a následně i v získání druhého místa v prestižní soutěži Kraje Vysočina „Zlatá Jeřabina“. Moc si vážíme Vaší přízně a hlasů které jste nám poslali a můžeme slíbit, že neusneme na vavřínech a budeme se snažit pro Vás i následujícím roce připravit nové expozice a zajímavé prohlídky a kulturní akce nejen v našem muzeu ale samozřejmě i v krytu S7. Pokud budete občas sledovat náš web tak se ovšem určitě včas dozvíte.
V letošním roce jsme pro návštěvníky ještě připravili v období mezi svátky možnost večerních prohlídek, které můžete po předchozí telefonické domluvě na čísle 608 625 420 absolvovat každý den v době od 17:30 do 21 hodin. Jako první při nich budete moci shlédnout i náš nejnovější exponát, který jsme pro Vás připravili v expozici Průmyslové radiotechniky. Myslím že stojí opravdu za to.
Na závěr bych Vám rád popřál do nadcházejícího roku mnoho zdraví, pohody, osobních i pracovních úspěchů a příjemných zážitků nejen u nás v Muzeu Tesla!
Za kolektiv muzea – Jiří Šťastný

2. 7. 2017 -
Vážení návštěvníci! Od dnešního dne si můžete začít rezervovat vstupenky na prohlídkové dny v supertajném „Skladišti rajčat“ které jsme pro Vám v letošním roce už po třetí připravili ve spolupráci se Zařízením služeb pro Ministerstvo Vnitra a Městem Třešť. Objednávkový formulář je Vám k dispozici na našem webu http://objednavky.muzeumtesla.cz. Objednávat můžete i telefonicky či osobně na turistickém informačním centru města Třešť na čísle +420 567 234 567. Vstupné na prohlídky je stanoveno jako v minulých letech na 100Kč za osobu. Slevy vstupného se neposkytují. Vstupenky obdržíte přímo při návštěvě objektu. Jen připomínáme že prohlídky nejsou příliš vhodné pro děti mladší 12-ti let a osoby se sníženou pohyblivostí a s problémy ze stísněných prostor. Pokud by jste měli s objednáním problém, můžete nás kontaktovat mailem na adresu prohlidky@muzeumtesla.cz kde se pokusíme Váš problém vyřešit.

11. 6. 2017 -
Muzeum Tesla ve spolupráci se Zařízením služeb pro Ministerstvo vnitra a městem Třešť pořádá třetí ročník prohlídkových dnů v supertajném „Skladišti rajčat“ v Třešti v ulici V Kaštanech.Termíny prohlídek jsou následující:

29.7. 8:00-15:30           30.7. 8:00 – 15:00            12.8. 8:00 – 15:30          13.8. 8:00 – 15:00          9.9. 8:00 – 15:00

Letošní prohlídky budou opět doplněny ukázkami funkční vojenské techniky a zbraní na povrchu a v září také besedou a promítáním o stavbě krytu, významu a využití CO v minulosti a v současnosti, které připravujeme ve spolupráci s Muzejním spolkem Třešť. Přesný program bude k dispozici začátkem Července. Na prohlídky je třeba stejně jako loni se předem objednat prostřednictvím formuláře, který bude zveřejněn začátkem Července na našem webu, případně osobně či telefonicky v TIC města Třešť. Vstupné na prohlídku je stanoveno stejně jako loni na 100Kč za osobu bez slev. Vstupenky budou prodávány přímo na místě. Na prohlídku je vhodné se dostavit cca. 30 minut před objednaným termínem. Prohlídky nejsou příliš vhodné pro děti mladší 12-ti let a osoby se sníženou pohyblivostí a pro osoby s problémem ze stísněných prostor. Těšíme se na Vaši návštěvu v krytu i v našem muzeu!

12. 5.  2017
Vážení návštěvníci a příznivci našeho muzea!
Dovolujeme si Vám sdělit, že Kraj Vysočina oficiálně oznámil výsledky soutěže Zlatá jeřabina, do které jste naše muzeum nominovali v kategorii „Péče o kulturní dědictví“ s počinem „Obnova historické budovy sýpky za účelem prezentace Muzea Tesla“. Náš počin se umístil na krásném druhém místě a my si Vám dovolujeme touto cestou poděkovat za Vaší nominaci i za hlasy, které jste našemu muzeu poslali! Velice si ceníme Vaší přízně a budeme se samozřejmě snažit pokračovat v dalších rekonstrukcích a rozšiřování výstavních ploch a expozicí.
Děkujeme a těšíme se na Vaši další návštěvu!

1. 3. 2017
Vážení návštěvníci, příznivci a přátelé našeho muzea!
Dovolili bychom si Vám oznámit, že budova našeho muzea byla nominována mezi 30 nejlepších v kategorii „Péče o kulturní dědictví“ do prestižní soutěže Kraje Vysočina „Zlatá jeřabina“. Nominace je za rekonstrukci a obnovu budovy historické sýpky a její úpravy pro potřeby Muzea Tesla. Anotaci si můžete přečíst zde. Dostává se tak myslím uznání všem, kteří se podíleli a stále podílí na její rekonstrukci a to ať přímo svou vytrvalou a obětavou prací, ale také nemalými hmotnými a peněžními dary. Hlasování bude probíhat od 1.3. prostřednictvím webu Kraje Vysočina na adrese http://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/  Hlasovat může samozřejmě každý, takže pokud máte kamarády a známé kteří by nás chtěli také podpořit, pošlete jim odkaz, aby nám dali svůj hlas. Vítězové soutěže obdrží mimo velké propagace také nemalý finanční dar, který by se určitě hodil pro financování dalších rekonstrukčních prací.
Pokud nás tedy chcete podpořit prosím hlasujte a držte nám palce!

7. 2. 2017 -
Vážení návštěvníci! Přesto že se těšíme po delší době celkem pěkné bílé zimě, naše muzeum pro Vás stále zůstává otevřeno. Nabízíme prohlídky obou stálých expozic, ale také nových exponátů z oblasti profesionální TV techniky, které se nám podařilo nedávno získat do našich sbírek. Pokud tedy zavítáte do Třeště určitě zavolejte a navštivte i naše muzeum.

6. 2. 2017 -
Poslechněte si další díl pořadu „Česko země neznámá“ o našem muzeu: http://www.rozhlas.cz/kraje/cesko/_zprava/v-muzeu-tesla-v-tresti-maji-vysilaci-pult-z-ceskeho-rozhlasu-i-prvni-ceske-pocitace--1694595

23. 8. 2016 -
Poslechněte si rozhovor pro Český rozhlas o objektu S7 http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3672007

12. 7. 2016 -
Muzeum Tesla ve spolupráci se Zařízením služeb pro Ministerstvo Vnitra a městem Třešť pořádá druhý ročník prohlídkových dnů v objektu S7 v Třešti. Prohlídky se budou konat v rámci „parního léta“ v Třešti a v letošním roce budou doplněny o zajímavé akce i na povrchu v areálu objektu. V letošním roce bude díky kolegům ze spolku Historie, dokumentace, fortifikace z. s. (www.fortifikace.cz) navíc přístupná výstava fotografií z podobných objektů v ČR, doplněna o informace o struktuře CO, jeho velení a o informace pro civilisty. V srpnovém termínu nabídneme ukázky historické vojenské zdravotnické a automobilní techniky od Airsoft Team Highlander Jihlava. (http://fortbenning.webnode.cz)

Termíny konání prohlídek:
30. 7. 2016   8:00 - 15:30
31. 7. 2016   8:00 - 15:00
13. 8. 2016   8:00 - 15:30
14. 8. 2016   8:00 - 15:00
3. 9. 2016     8:00 - 15:00

Prohlídky začínají každých 30 minut, kapacita skupiny je max. 20 návštěvníků. Prohlídka trvá 60 minut. Vstupné je 100Kč za osobu, slevy se neposkytují. Na prohlídky je třeba se předem objednat prostřednictvím webového formuláře nebo telefonicky či mailem na TIC města Třešť. Bez objednání není možné se prohlídky zúčastnit! S ohledem na propozice a velikost objektu nejsou prohlídky vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti do 12 let.

8. 5. 2016 -
Vážení návštěvníci! Zveme Vás na zbrusu novou virtuální 3D prohlídku našeho muzea, kterou pro nás připravili pánové ze spolku Historie, Dokumentace, Fortifikace z.s., www.fotrifikace.cz Věříme že Vás příjemně naladí na Vaší osobní návštěvu.

27. 3. 2016
Vážení návštěvníci! Po delší technické přestávce Vás rádi opět uvítáme v našich expozicích, které budou znovu plně přístupné od 1.4. 2016. V případě zájmu o prohlídku prosím zavolejte nebo napište nejlépe dva dny předem na telefon 608 625 420 a nebo mail prohlidky@muzeumtesla.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu!

8. 1. 2016
Od 11. 1. 2016 do odvolání jsou všechny expozice muzea z technických důvodů uzavřeny.

10. 12. 2015
Naše muzeum si pro Vás připravilo na zimní období speciální večerní a noční prohlídky, při kterých si můžete vychutnat velice zvláštní atmosféru našich expozic umocněnou speciálním nasvícením exponátů. Máme pro Vás také připraveny ukázky funkčních historických zařízení, na kterých si můžete během prohlídky poslechnout hudbu z gramodesek, kazet a magnetofonových pásů, které si můžete dokonce na prohlídku i sami přinést a zavzpomínat si tak na své oblíbené písničky a autory. Prohlídky se budou konat vždy v pátek a sobotu v termínech 18:00 – 20:00 a 20:00-22:00 hodin.
V pátek je možné objednat prohlídku i na termín 22:00-00:00 hodin. Prohlídky je nutné si předem rezervovat na mailu prohlidky@muzeumtesla.cz nebo telefonicky na 608 625 420. Minimální počet pro konání prohlídky jsou 2 osoby, maximální počet osob na prohlídku je 15.Vstupné na prohlídku je stanoveno na 30Kč za osobu. (slevy vstupného se neposkytují)
S ohledem na zimní počasí doporučujeme teplejší oblečení, v muzeu se netopí! Prohlídky nejsou s ohledem na sníženou viditelnost v interiérech muzea vhodné pro děti a osoby se zhoršeným zrakem. Při prohlídce můžete samozřejmě zakoupit turistickou vizitku číslo CZ 3206 a získat naše pamětní razítko.Těšíme se na Vaši návštěvu!

25. 8. 2015 -
Dne 5.9.2015 pořádá Muzeum Tesla při příležitosti Dne památek den otevřených dveří, během něhož je možné navštívit naše muzeum a prohlédnout si i prostory které jinak zůstávají návštěvníkům zapovězeny. Prohlídky jsou volné od 10 do 18 hodin. Prohlídky s průvodcem v každou celou hodinu. Vstupné je dobrovolné.

25. 8. 2015 - Dne 5.9.2015 pořádá Muzeum Tesla ve spolupráci se ZSMV a městem Třešť poslední letošní výpravu za tajemstvím objektu S-7. Prohlídky jsou opět výhradně na objednání prostřednictvím webového formuláře, v němž najdete i bližší informace. Prohlídky budou od 8 do 16 hodin a vstupné je 100Kč na osobu. Návštěvník obdrží zdarma absolventskou turistickou vizitku.

20. 7. 2015 -
Ve spolupráci se Zařízením služeb pro Ministerstvo vnitra se podařilo našemu muzeu otevřít prohlídkovou trasu ve vysoce utajovaném objektu S-7 v Třešti s názvem: Tajemství objektu S7 v Třešti, aneb Co může ukrývat obyčejně neobyčejné skladiště rajčat.¨Prohlídková akce se bude konat ve dnech 8 a 9 srpna od 8 hodin. Prohlídky jsou hodinové a je třeba se na ně předem objednat prostřednictvím webového formuláře a nebo telefonicky na turistickém infocentru města Třešť, telefon.:+420 567 234 567

14. 6. 2015 - Zveme vás na otevření nové stálé expozice „Těžké radiotechniky“ - Otevření pro veřejnost je stanoveno na 26.7. 2015 v cca. 14 hodin odpoledne při příležitosti Dní otevřených dveří (25 a 26. 7. 2015). Otevřena bude expozice vysílací techniky a techniky odbavování rozhlasového a TV vysílání v přízemí budovy muzea, která prošla zásadní rekonstrukcí vlastních výstavních prostor i výměnou a doplněním nově restaurovaných exponátů. K vidění zde bude několik velkých vysílačů pro rozhlasové vysílání. Unikátní vysílač časových značek a vysílače telegrafní od lodních až po velké stacionární. Dále také bude k vidění režijní pracoviště rozhlasu a kontrolní a odbavovací pracoviště pro TV vysílání, které bude možné shlédnout i v provozu.Expozice bude doplněna o výstavu historie vývoje rozhlasových přijímačů od krystalky až po luxusní stereofonní přístroje. Jak je naším dobrým zvykem, celá expozice se samozřejmě bude chlubit výrobky československých firem a to především značkou Tesla.

21. 4. 2015 - Muzeum má vlastní turistickou vizitku! http://turisticky-denik.cz/vylet/3206-muzeum-tesla-v-tresti.htm  Těšíme se na vaší návštěvu!

10. 2. 2015 - Stránky muzea se pro vás připravují. Omlouváme se za dočasnou nepřístupnost či nefunkčnost některých odkazů.

 (C) 2017-2021, Historický radioklub československý, webdesign by Jan Koumar, www.koumar.eu