Česky     English
Muzeum Tesla NOVINKY KONTAKTY MÉDIA NAŠI MECENÁŠI
           

Naši mecenáši

Děkujeme našim příznivcům za jejich práci a materiální dary, kterými přispěli na zvelebení našeho muzea a jeho okolí

Pavel Bezděkovský
– Čenkov – Výkopové a zemní práce, terénní úpravy prostranství před muzeem.
Zahradnictví Petr Chalačev – Žatec – Sadovnická výsadba a úpravy před muzeem.
Tomáš Vašek – Třešť – Dodávky stavebního řeziva pro opravy rampy u muzea a opravy dřevěných konstrukcí depozitáře.
Truhlářství Josef Hošek - Stajiště – Odborné truhlářské práce, rekonstrukce a výroba replik poškozených částí dobové telefonní budky.
Klempířství Martin Leitgeb – Třešť – opravy klempířských prvků, dodávky materiálu pro opravy a rekonstrukce střechy
Rojka s.r.o. – Jihlava – Dodávky komponent pro kamerový a zabezpečovací systém
Třešťsko.net – Třešť - Montáže kamerových a zabezpečovacích systémů, dodávky internetových služeb a provoz webových a mailových serverů.
 

Příspěvky na zvelebování a rozšiřování expozice, depozitářů a provoz Muzea Tesla

V první polovině roku 2003 se naše sbírka, ale hlavně kolekce vysílačů na poděbradské rádiovce, ocitla v ohrožení z důvodu pronájmu celého objektu golfovému klubu. Abychom mohli zachránit nejen naši původní sbírku, ale i mnohdy již unikátní vysílače, byl Historický radioklub československý nucen zakoupit vlastní budovu. V současné době je Historický radioklub československý majitelem dvou objektů bývalých sýpek v Třešti u Jihlavy. První objekt byl postupně rekonstruován a byla v něm zřízena veřejně přístupná expozice Tesla - dědictví čs. elektroprůmyslu, v části budovy byly zřízeny depozitáře, kinosál a archiv. Zakoupením druhé budovy ovšem starosti nekončí, budoucí depozitář potřebuje rekonstrukci. Péče o sbírku a rozšiřování expozice československé radiotechniky vyžaduje další prostředky, a tak jsou příspěvky na tento účel stále vítány. Každá stokoruna, kterou přispějete, nás posune o kousek blíže k cíli, totiž k vybudování ojedinělé sbírky věcí, které pro své rozměry nebo relativní novodobost končí nikoli ve sbírkách soukromých, ale v drtivé většině za vraty kovošrotů. Domníváme se, že smyslem naší sběratelské činnosti by nemělo být pouhé obohacování soukromých sbírek, ale i záchrana mnohdy ojedinělých zařízení, která o historii našeho krásného oboru vypovídají mnohdy více než sebevíce nablýskaný přijímač. Skutečností nicméně zůstává, že každý příspěvek je věcí navýsost dobrovolnou. Výše příspěvku je zcela závislá na vaší chuti tuto iniciativu podpořit, i několik desetikorun nás může přiblížit k realizaci tohoto smysluplného projektu. Pomohou nám samozřejmě i případné hmotné dary. Zasílání finančních příspěvků na činnost a rozšiřování Muzea Tesla lze provádět na účet zřizovatele muzea, Historického radioklubu československého, vedeného u Fio banky Jihlava.
 

Číslo účtu: 2800387740 / 2010.
Jako variabilní symbol uveďte vždy číslo: 222000000
(členové HRČS uvedou jako identifikaci na místo posledních třech nul svoje členské číslo)
 
 
Také prosíme, abyste o provedené platbě informovali současně pokladníka sdružení Pavla Vejdělka a sdělili mu Vaše jméno a příjmení, které bude zveřejněno na tomto webu v seznamu přispěvatelů. Pokud nechcete informace o Vašem příspěvku zveřejnit, také toto prosím sdělte mailem pokladníkovi klubu. V případě že se nepodaří dárce identifikovat, vyhrazujeme si právo zveřejnit číslo účtu a částku, která byla zaslána.(C) 2017-2021, Historický radioklub československý, webdesign by Jan Koumar, www.koumar.eu